Hale namiotowe całoroczne
Hale namiotowe całoroczne
Magazyn w hali namiotowej – czyli jak szybko i tanio powiększyć swoją przestrzeń pod działalność.
Wszechstronność i uniwersalność zastosowań hal namiotowych jest tak wielka że nie sposób tego wymienić. Hale namiotowe całoroczne są wykorzystywane niemal w każdej branży, gdzie potrzebna jest zadaszona powierzchnia magazynowa, bądź użytkowa. Coraz więcej firm decyduje się na zakup całorocznej hali namiotowej nie tylko ze względu na dużo niższy koszt w stosunku do murowanego budynku (nawet do 25% kosztów budowy hali murowanej), ale także ze względny na znacznie szybszy czas realizacji, ponieważ montaż takiej hali trwa od kilku do kilkunastu dni (w zależności od wielkości).
Zalety całorocznych hal namiotowych
Firmy które dopiero zaczynają swoją przygodę i wchodzą na rynek dokładnie kalkulują koszty i nie zawsze mogą sobie pozwolić na postawienie murowanego budynku, w którym ulokują swoje miejsce pracy. Idealnym więc dla nich rozwiązaniem jest zakup hali namiotowej, którą bez problemu można wykorzystać na magazyn, warsztat samochodowy czy też myjnię. Jest to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie problemu lokum dla swojego biznesu ale także duże zaoszczędzenie czasu, który niestety musimy odczekać aby wybudować takie pomieszczenie. Jeśli nawet klient nie dysponuje funduszami na zakup takiej hali namiotowej mamy dla niego co najmniej dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to leasing – współpracujemy z bankami, które bez najmniejszego problemu leasingują hale namiotowe – chętnie pomożemy w załatwieniu formalności. Drugim rozwiązaniem jest wynajem długoterminowy takiej hali z możliwością jej wykupu (jeśli klient nie ma na początku wystarczającej gotówki ale jest pewien że w miarę rozwoju biznesu uda mu się te pieniądze zgromadzić).
Kolejną zaletą hal namiotowych jest ich modułowa konstrukcja, która pozwala na szybkie powiększenie hali o kolejną powierzchnie. Jak wiadomo na początku biznesu każdy ma ograniczony budżet i fundusze stąd też kupuje halę o najmniejszych potrzebnych mu wymiarach, jednak w miarę rozwoju biznesu potrzeby lokalowe firmy wzrastają i konieczne staje się powiększenie przestrzeni użytkowej. I tu w przypadku budynku murowanego tworzy się problem, ponieważ oczywiście można dobudować kolejny magazyn, jednak może być problem z dobudowaniem jednej otwartej przestrzeni. Rozwiązaniem tu także są hale namiotowe, których modułowa konstrukcja pozwala na dostawianie kolejnych modułów, bez wyburzania i niszczenia jakichkolwiek ścian. Hale mają to do siebie że nie posiadają podpór wewnętrznych konstrukcji, co pozwala na uzyskanie większej powierzchni użytkowej poprzez dostawienie kolejnych modułów, których może być 5, 10, czy 50. Dzięki temu eliminują Państwo konieczność poszukiwania dobrej ekipy budowlanej oraz całego procesu budowy – oszczędzają Państwo nie tylko pieniądze ale i czas, ponieważ powiększenie hali namiotowej o kolejne moduły nasza firma jest w stanie wykonać w kilka godzin w ciągu jednego dnia, a Państwo cieszą się nową, dodatkową powierzchnią dla swojego biznesu.
Hale namiotowe całoroczne a trwałość
Zapewne pojawi się z Państwa strony pytanie co z żywotnością takich hal. Otóż nie ma także obaw co do trwałości takich hal namiotowych, które w żaden sposób nie odbiegają od trwałości hal murowanych. Dzięki konstrukcjom z anodowanego aluminium produkowane przez nas hale magazynowe są w stanie przetrwać długie lata. Natomiast ich modułowa konstrukcja ułatwia ewentualne naprawy i obniża ich koszt, dzięki wymianie tylko uszkodzonego elementu, bez konieczności odnawiania całego budynku. Konstrukcja całorocznych hal namiotowych jest wykonana z solidnych materiałów, które są w stanie wytrzymać obciążenie nawet 120kg/m2 – jest to niezwykle istotne w przypadku lokalizacji znajdujących się w II i III strefie śniegowej. Poszycie hal namiotowych wykonane z plandeki PCV jest także odporne na warunki atmosferyczne oraz niskie temperatury. Niemniej jednak jeśli klient uzna że jego plandeki są już „stare” i zechce je wymienić na nowe to zrobi to bez najmniejszego problemu – do tego może wybrać jeszcze ich kolor. Wymiana poszycia na nowe jest zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wszelkie naprawy i remonty w przypadku murowanego budynku.
Ogrzewanie w całorocznych halach namiotowych
Co jednak z ogrzewaniem w takich halach namiotowych, bo o ile w magazynie do przechowywania ciepło nie jest potrzebne, o tyle w hali produkcyjnej czy warsztacie konieczne jest aby temperatura była optymalna do wykonywanej pracy, zwłaszcza zimą. Tutaj także nie ma najmniejszego problemu z ogrzaniem, bądź ochłodzeniem hali namiotowej. W naszych halach namiotowych bez problemu można zastosować zarówno sprzęt do ogrzania jak i klimatyzację. Oprócz sprzętu specjalistycznego możemy także już na etapie projektowania hali namiotowej wziąć pod uwagę jej przeznaczenie i parametry jakie powinna spełniać. Ściany hali magazynowej mogą być wykonane z tej samej plandeki co dach, bądź też w celu wzmocnienia konstrukcji i zwiększenia termoizolacji z blachy trapezowej lub płyty warstwowej (sandwich). Aby jednak zapewnić maksymalną termoizolację hali i uniknąć zimą zalegania na dachu śniegu proponujemy wykonanie dachu pompowanego, który wymaga stosowania nagrzewnicy do tłoczenia gorącego powietrza pomiędzy membrany z PVC.
Hala namiotowa to magazyn szyty na miarę. Każda hala może być inna i być dopasowana do indywidualnych preferencji klienta. Począwszy od jej wielkości mają Państwo do wyboru następujące parametry: szerokość w przedziale 5-30m, długość w przedziale 10-100m oraz wysokość 3-8m. Po wyborze odpowiedniej wielkości decydują Państwo o typie dachu – czy ma być on dwuspadowy, czy wielospadowy. Biorąc pod uwagę funkcję jaką będzie spełniać, czy będzie to hala magazynowa, przemysłowa, imprezowa, sportowa, itp. należy zastanowić się nad materiałem z jakiego będzie wykonana. Czy będzie cała z poszycia plandekowego, czy też z blachy trapezowej, a może z płyty warstwowej. Na koniec mogą Państwo zdecydować o kolorze dachu oraz ścian.
Szybki montaż i demontaż całorocznych hal namiotowych
Istotnym aspektem przemawiającym za przewagą hal namiotowych nad budynkami jest ich mobilność. Ze względu na to iż hale nie są budowlami na stałe związanymi z gruntem istnieje możliwość ich szybkiego przeniesienia w inną lokalizację. Demontaż hali magazynowej zajmuje jeden dzień, transport i montaż w innej lokalizacji to kolejny dzień – co oznacza że w przeciągu 3 dni mogą Państwo zmienić zupełnie jej lokalizację bez ponoszenia kolejnych kosztów budowy związanych z budową nowej hali magazynowej. Nawet w przypadku gdy nie potrzebują Państwo już hali namiotowej nie ma większego problemu z jego odsprzedażą. Także nasza firma skupuje używane hale namiotowe co w znacznym stopniu ułatwia Państwu obrót środkami pieniężnymi, które nie muszą zostać zamrożone jak to się zdarza w przypadku murowanych budynków.