PRODUKUJEMY HALE NAMIOTOWE DO RÓŻNYCH
ZASTOSOWAŃ
Uniwersalne i wszechstronne zastosowanie hal namiotowych

Zastosowanie hal namiotowych

Hale namiotowe to tymczasowe obiekty  budowlane których dach jest kryty materiałem poliestrowym powleczonym PVC. Poszycie ścian bocznych i ścian szczytowych może występować w różnych wariantach: począwszy od tego najpopularniejszego rozwiązania, najczęściej wybieranego przez klientów czyli materiału PVC, przez blachę trapezową po  płytę warstwową. Rodzaj pokrycia zależny jest od indywidualnych preferencji klienta, jego funduszy oraz zastosowania hali namiotowej. Jednak nie ulega wątpliwości iż hale namiotowe są dużo lepszą alternatywą dla budynków murowanych. Przemawiają za tym m.in. dużo niższe koszty realizacji takiej inwestycji, mobilność hal namiotowych (możliwość ich przeniesienia w zupełnie inną lokalizację), modułowa konstrukcja pozwalająca na dowolne powiększenie każdej powierzchni hali namiotowej.

Hale namiotowe wykorzystywane są niemal w każdym sektorze rynku i znajdują tam różne zastosowanie. Mogą być wykorzystywane m.in. jako: hale magazynowe, zadaszenia budowy, centra logistyczne, sortownie, chlewnie, myjnie, lakiernie, obory, kurniki, ujeżdżalnie dla koni, pieczarkarnie, zadaszenia lodowiska, garaże, wiaty, hangary, pawilony handlowe,

Hale namiotowe magazynowe i przemysłowe

Hale namiotowe magazynowe i przemysłowe coraz częściej zastępują budynki murowane. Są to całoroczne budowle, których koszty inwestycyjne są dużo niższe od standardowych budynków, a sam czas realizacji dużo szybszy. Hale przemysłowe i magazynowe możemy idealnie dopasować do indywidualnych preferencji przedsiębiorstwa. Począwszy od wielkości hali, po materiały z jakich będzie wykonana po dobór koloru z palety RAL.  Przemyślanie zaprojektowana, odpowiednio wykonana z wykorzystaniem szczelnego poszycia oraz ocieplanego dachu zagwarantuje dużo niższe koszty ogrzewania oraz chłodzenia. W halach magazynowych i przemysłowych bez problemu utrzymają Państwo stała  temperaturę, dzięki czemu unikniemy skraplania się pary wodnej na suficie i ścianach. Dzięki odkrytej wewnętrznej konstrukcji istnieje także możliwość bezproblemowego montażu instalacji, mediów, czy też podwieszenia innych elementów niezbędnych do wykonywania określonej działalności. Trwałe materiały, z których budujemy nasze hale przemysłowe i magazynowe przetrwają kilka, a nawet kilkanaście lat w niezmienionych warunkach.

Hale przemysłowe zostały tak zaprojektowane aby zapewnić Państwu jak najlepsze możliwości ich użytkowania. Brak jakichkolwiek podpór, słupów w środku sprawia iż możliwe jest wykorzystanie niemal całej powierzchni hali, co na pewno jeszcze lepiej wpłynie na efektywność Państwa przedsiębiorstwa. Zdarzają się jednak przypadki, że potrzebują Państwo wydzielenia określonej przestrzeni wewnątrz hali – z tym także nie ma najmniejszego problemu, ponieważ posiadana przestrzeń mogą Państwo dowolnie dzielić i grodzić.

Namioty magazynowe są praktycznymi i nowoczesnymi przestrzeniami dla przedsiębiorstw, które poszukują innowacyjnych rozwiązań oraz dodatkowych powierzchni dla dalszego rozwoju biznesu. Nasze hale idealnie sprawdzą się zarówno jako tymczasowe warsztaty jak i oczyszczalnie przemysłowe, czy lakiernie.

Namiotowe hale rolnicze

Nasze hale namiotowe idealnie sprawdzają się również w rolnictwie jako skuteczna ochrona inwentarza, plonów i maszyn rolniczych przed zmienną pogodą. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji możliwe jest zapewnienie w temperatury na stałym poziomie co pozwala na bezpieczne składowanie plonów lub garażowanie sprzętu rolniczego.

Niemal każde gospodarstwo rolne potrzebuje dodatkowej przestrzeni, jednak nie każdego gospodarza stać na postawienie dużego budynku murowanego, w którym będzie magazynował plony, bądź przechowywał maszyny i sprzęt rolniczy.  Z pomocą przychodzi opcja postawienia hali namiotowej, która jest nie tylko znacznie tańsza od budynku ale i dużo bardziej praktyczna, ponieważ nie posiada wewnętrznych podpór. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu aby pełniła ona funkcję garażu dla ciągników rolniczych czy kombajnu.  W rolnictwie hala namiotowa ma bardzo duży wachlarz zastosowania, może pełnić funkcję garażu, przechowalni pasz jak i zadaszenia dla zwierząt. Zastąpienie ścian plandekowych płytą warstwową pozwoli na utrzymanie wewnątrz odpowiedniej temperatury co pozwoli na  wykorzystanie hali jako obory, kurnika czy chlewni.