Leasing to bardzo prosty sposób na nabycie hali namiotowej na własność. Dzięki korzystnym warunkom finansowania, przy minimum formalności mogą Państwo kupić dowolną halę namiotową.
Leasing to bardzo prosty sposób na nabycie hali namiotowej na własność. Dzięki korzystnym warunkom finansowania, przy minimum formalności mogą Państwo kupić dowolną halę namiotową.
Coraz powszechniejszym zjawiskiem w biznesie stało się zastępowanie kosztownych murowanych hal magazynowych szybko montowanymi halami namiotowymi o lekkich konstrukcjach, które doskonale sprawdzają się jako powierzchnie magazynowe w niemal każdym sektorze biznesu. Jednak jak wiadomo zakup hali namiotowej, pomimo tego że jest znacznie niższy niż koszt budynku murowanego, to także kosztuje. Nie każdą firmę, zwłaszcza na początku swojej działalności stać na tak znaczną inwestycję, dlatego też doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj skorzystanie z preferencyjnych warunków leasingu hal namiotowych.
Leasing hali namiotowej dużo prościej uzyskać niż np. kredyt na jej zakup, który wiąże się często z dużą ilością dokumentów, procedur i nie zawsze jest łatwo dostępny ze względu na zdolność kredytową kredytobiorcy. Leasingodawcy mają dużo bardziej preferencyjne warunki i mniejsze wymagania pod względem kondycji finansowej firmy, co pozwala na ograniczeniu do minimum wszystkich formalności.
Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, którzy poszukują stosunkowo tanich i jednocześnie sprawdzonych rozwiązań na lata proponujemy leasing hal namiotowych, które znajdują szerokie zastosowanie w bardzo wielu branżach. W zależności od Państwa indywidualnych potrzeb możemy stworzyć konstrukcję szytą na miarę, która spełni wszystkie Państwa oczekiwania zarówno pod względem komfortu użytkowania, jak i bezpieczeństwa czy estetyki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i wybrania rozwiązania dopasowanego do Państwa indywidualnych potrzeb!
Hale namiotowe oferowane w ramach leasingu:
Na czym polega leasing hal namiotowych?
Leasing to umowa pomiędzy przedsiębiorcą a firmą leasingową, w której leasingobiorca zobowiązuje się do odpłatnego korzystania z przedmiotu leasingu określonego w umowie. Umowa o finansowanie zostaje zawarta, po ocenie zdolności finansowej klienta.
Dlaczego leasing hal namiotowych się opłaca?
Leasing
- nie obciąża zdolności kredytowej
- raty i inne opłaty związane z umową leasingu mogą być kosztem dla firmy
- proste rozliczenia
- zobowiązania okresowe, miesięczne lub kwartalne
- stała rata
- większa płynność finansowa
- formalności ograniczone do minimum
KREDYT
- odsetki mogą stanowić koszt uzyskania przychodów
- skomplikowany proces księgowania
- obniżenie zdolności kredytowej firmy
- zmienna rata – WIBOR
ZAKUPY ZA GOTÓWKĘ
- zamrożone środki własne firmy
- obniżenie płynności finansowej
- zobowiązanie jednorazowe
Leasing operacyjny czy finansowy hal namiotowych? Różnice w rozliczeniu.
Przy leasingu operacyjnym hal namiotowych za wpisanie obiektu do ewidencji środków trwałych i dokonywanie odpisów amortyzacyjnych odpowiedzialna jest firma leasingująca. Natomiast przy leasingu finansowym hal namiotowych obowiązki te spoczywają na leasingobiorcy.
Leasing operacyjny pozwala przedsiębiorcy do kosztów uzyskania przychodu zaliczyć całą opłatę wstępną oraz wszystkie raty leasingowe, natomiast przy leasingu finansowym oprócz odpisów amortyzacyjnych przedsiębiorca może uwzględnić w kosztach tylko część odsetkową.
Znaczącą różnicą miedzy leasingiem operacyjnym a finansowym są także rozliczenia podatku od towarów i usług co bezpośrednio wynika z klasyfikacji każdej z umów leasingowych. I tak leasing operacyjny z punktu widzenia podatku VAT traktowany jest jako usługa (przy której podstawę opodatkowania stanowi wartość netto raty), natomiast leasing finansowy zaliczany jest jako dostawa towarów (gdzie VAT płaci się od sumy płatności leasingowych w całości). Stąd też przy leasingu operacyjnym jest on naliczany do każdej raty leasingowej, a przy finansowym – płacony jest on przez przedsiębiorcę z góry w całości przy pierwszej racie, po dokonaniu odbioru przedmiotu.
Leasing operacyjny - zalety i wady
- wybierany najczęściej wtedy, gdy inwestor chce uniknąć naliczenia podatku VAT w pełnej wysokości z góry w momencie odbioru hali namiotowej
- możliwość wliczenia w koszty opłaty wstępnej
- możliwość wliczenia w koszty comiesięcznych rat leasingowych
- po okresie leasingu wykup przedmiotu jest możliwy ale nieobligatoryjny
- amortyzacja produktu po stronie leasingodawcy
- minimalny okres trwania umowy nie może być krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji przedmiotu
Leasing finansowy – zalety i wady
- możliwość skorzystania z tzw. amortyzacji uprzywilejowanej (amortyzacja jednorazowa dla małych podatników) co pozwala obniżyć podatek dochodowy w danym roku
- możliwość naliczenia podatku VAT w pełnej wartości przedmiotu leasingu już w pierwszym miesiącu obowiązywania umowy leasingu
- dowolny czas trwania umowy leasingu, korzystny jeśli zależy przedsiębiorcy na jak najszybszej spłacie rat (od 12 do 60 miesięcy)
- nie ma możliwości wliczenia rat w koszt uzyskania przychodu
- nie ma wykupu po zakończeniu trwania czasu leasingu – po zapłacie ostatniej raty przedsiębiorca staje się właścicielem przedmiotu leasingu
Niezależnie od tego na który leasing zdecyduje się przedsiębiorca wartością dodaną jest brak konieczności angażowania własnych środków na całą inwestycję w momencie rozpoczęcia inwestycji.
Przedsiębiorca który wybrał leasing finansowy staje się właścicielem hali namiotowej automatycznie po spłacie ostatniej raty. Natomiast w leasingu operacyjnym przedsiębiorca ma możliwość wykupu (nieobligatoryjnie) hali na koniec umowy leasingowej.
Oferta obejmuje:
- leasing hal magazynowych
- leasing hal produkcyjnych
- leasing hal bankietowych
- leasing hal imprezowych
- leasing hal warsztatowych
- leasing hal lakierni
- leasing hal myjni
leasing hal rolniczych
leasing hal sportowych
leasing hal na lodowisko
leasing hal pod ujeżdżalnie
leasing hal namiotowych
leasing hal sortowni
Sfinalizowanie umowy leasingowej jest możliwe nawet w ciągu jednego dnia, w dowolnym miejscu, na odległość.
Chcesz poznać szczegóły oferty leasingu hal namiotowych? Napisz do nas: produkcja@ewenta.pl skontaktujemy Cię z firmą, z którą współpracujemy w zakresie leasingu hal namiotowych i która przedstawi ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.
Czy wynajem długoterminowy może być alternatywą dla leasingu?
Leasing to obecnie jedna z najpopularniejszych form finansowania inwestycji. Możliwości jest jednak więcej, jedną z alternatyw może być wynajem długoterminowy. Czy opłaca się rozważyć tę opcję zamiast leasingu?
Wynajem długoterminowy różni się od leasingu warunkami, na jakich hala namiotowa zostanie udostępniona klientowi. Użytkownik nie musi spodziewać się żadnych dodatkowych kosztów poza ustaloną opłatą czynszową za wynajem oraz jednorazowym kosztem transportu, montażu i demontażu namiotu. Istnieje także możliwość wykupu hali namiotowej po okresie wynajmu długoterminowego. Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas: produkcja@ewenta.pl lub zadzwoń: +48 666 222 989